تاثیر آمار سایت بر سئو

0 Comments

آمار سایت

با افزایش توجه کاربران و وبمستران به رتبه الکسا، نصب آمارگیر مناسب و تحلیل آمار سایت از اولویتای اصلی هر سایتی به حساب میرن. تا به امروز همراه با هم و با مقالات متنوعی کلمات کلیدی مناسب رو انتخاب کردیم، رقبای اصلی خود رو شناخته و سئو اونا رو بررسی کردیم، سرعت سایت رو زیاد کرده و لینکای ورودی به اونو سازماندهی کردیم. همونطور که مشاهده کردین بازدید و آمار سایت شما به شکل زیادی زیاد شده و صفحه اول گوگل رو به تصرف خود در آورده اید. شاید الان نیاز به کمی استراحت و کسب درآمد از سایت دارین ولی کار شما تازه شروع شده. چند هفته آینده رو باید به بررسی آمار سایت و تحلیل بازدیدکنندگان خود اختصاص بدین.

 

ماه ها تلاش شما به ثمر نشسته و بازدید و فروش شما افزایش زیادی داشته ولی هنوز می تونین درآمد خود رو زیاد کنین؟ آمار سایت شما فقط واسه اطلاع از اندازه بازدید کاربرد داره یا میتونه راهنمای شما در سئو سایت باشه؟ هدف ما در آخر افزایش رابطه کاربران با سایت و اندازه فروشه، ولی قبل از اون بررسی آمار سایت و چیزی که بازدید کنندگان در سایت شما انجام میدن اهمیت خاصی پیدا میکنه. امروز می خوایم اهمیت نگاه به آمار سایت واسه شناخت نقاط قوت و ضعف سایتتون رو نشون بدیم و در آینده ای نزدیک ارزش واقعی اطلاعات بدست اومده از آمار سایت رو می فهمین.

۴ عامل مهم در بررسی آمار سایت

آمارگیر سایت اطلاعات زیادی رو در اختیار شما قرار می ده ولی باید بدونیم که چه فاکتورهایی در آمار سایت اهمیت خاصی دارن و در سئو بهتر سایت قابل استفاده هستن:

۱.بازدیدکنندگان

تعداد بازدیدکننده یکتا و بازدید صفحات از جمله پارامترهای مهم در آمار سایت بوده و بررسی تغییرات اون دید مناسبی از کارکرد شما در اختیارتون قرار می ده. اینکه بانس ریت یا اندازه پرش صفحات شما چند درصده و یا میانگین زمان حضور کاربران در سایت چقدره، همه نشون دهنده اندازه موفقیت شما در بهبود تجربه کاربری (UX) بازدیدکنندگان و جلب رضایت اوناس.

۲.برگشت دهندگان

درصد بازدیدکنندگان شما از گوگل یا سایتهای دیگه در آمار سایت نشون دهنده وضعیت سئو شما یا اندازه موفقیت کمپینای تبلیغاتی سایتتانه. تخمین اندازه هزینه ای که واسه جذب هر بازدیدکننده میکنین ارزش واقعی اونا رو به شما نشون میده. باید کانالای اصلی ورود ترافیک به سایتتون رو شناسایی کرده و واسه بهبود و تقویت اون برنامه ریزی کنین.

برنامه ریزی

۳.صفحات خروجی

ورود کاربران به سایت شما قدم اول واسه کسب درآمده، شما باید بتونین نقاط ضعف سایت و صفحاتی که موجب خروج بازدیدکنندگان از سایت شما می شن رو بخوبی شناسایی کنین و این نیازمند بررسی دقیق آمار سایت و برخورداری از آمارگیر قویه. یکی از تکنیکای کاربردی در صفحات خروجی اصلی سایت، به کار گیری CTA یا فرم دعوت کننده واسه دانلود کتاب الکترونیکی یا چیزی مشابه اون هستش، با این کار شما قبل از خروج بازدیدکننده ایمیل اونو دریافت کرده و در آینده می تونین اونو با به کار گیری ایمیل مارکتینگ دوباره به سایت خود برگردونین.

۴.کلمات کلیدی

انتخاب عبارات کلیدی مناسب قدم بزرگی در رسیدن به موفقیته، ولی بررسی آمار سایت واسه تعیین نقش کلمات کلیدی، اندازه ورودی روزانه از هر کلید واژه و رتبه شما در یافته های جستجوی گوگل واسه هرکدوم از اونا، تضمین کننده موندگاری موفقیت شما میشه و این مهم فقط با به کار گیری یه سیستم آمارگیر سایت قوی و موثر قابل رسیدنه.

همه ۴ عامل فوق واسه تعیین هزینه جذب هر بازدیدکننده از سایت و اندازه درآمد شما به ازای هرکدوم تعیین کننده س.

آمار سایت چه اطلاعاتی به ما می ده؟

واسه فهم بهتر مطلب مثالی رو اینجا میگیم، بررسی آمار سایت یکی از مشتریان و مقایسه دو عبارت کلیدی “خدمات مجالس” و “قیمت خدمات مجالس” یافته های جالبی رو بهمراه داشت. در نگاه اول عبارت خدمات مجالس کوتاهتر و مناسبتر بنظر میرسه ولی بررسی آمار سایت در دو ماه نشون داد، درصد آدمایی که با عبارت “قیمت خدمات مجاس” وارد شده و به مشتری تبدیل می شن نزدیک به دو برابر بوده. این مثال و موارد مشابه اون به ما نشون می ده که میشه با بررسی دقیقتر آمار سایت و رفتار بازدیدکنندگان روش هدف دار خود رو واسه ماه های پیش رو بهتر کرد و بیشترین حد بازدهی رو از امکانات موجود بدست آورد.

قیمت

تغییر روش هدف دار و دور شدن از عباراتی که بازدید بالایی واسه شما بهمراه دارن ممکنه اشتباه بنظر برسه ولی اگه هدف پایانی خود یعنی جذب مشتری واقعی و کسب درآمد بیشتر رو بشناسین، به اهمیت بالای تحلیل آمار سایت پی میبرین. کاهش بازدید سایت در مقابل افزایش اندازه بازدهی معامله بسیار به درد بخور میشه. حال اینکه با مدیریت مناسب میشه به هردو رسید.

بازدید سایت

واسه بررسی آمار سایت چه کاری باید انجام بدیم؟

در مرحله اول نصب آمارگیر قوی واسه سایت با امکاناتی مناسب رو در دستور کار بذارین، احتیاجی نیس که هر لحظه آمار سایت خود رو بررسی کنین ولی گزارشای روزانه و هفتگی در مورد چگونگی ورود بازدیدکنندگان به سایت شما و کلمات کلیدی موثر بر اون اهمیت بالایی داره.

اگه دسترسی به پنلای قویتر و قدرت بررسی اطلاعات رو دارین (پیشنهاد میکنیم که با متخصصین امر مشورت کنین) بدون هیچ سختی ای می تونین تجارت خود رو گسترش بدین. سه برابر شدن درآمد ماهانه شما تنها یه آرزو نیس بلکه به طور کامل دست یافتنی میشه.

نتیجه گیری

توضیح بخشای جور واجور آمارگیر سایت و چگونگی درست تحلیل آمار سایت رو به زمان دیگری موکول میکنیم، در این مقاله میخواستیم که به شما نشون بدیم بررسی آمار سایت و به کار گیری یه سیستم آمارگیر قوی چقدر میتونه در بهبود سلامت سایت شما و بازدهی اون اثر داشته باشه. پس در انتخاب آمارگیر توجه خاصی به خرج بدین و به جمع آوری اطلاعات بپردازید تا در مقالات بعدی به چگونگی انتخاب مناسبترین آمارگیر سایت و تحلیل آمار بدست اومده از اون بپردازیم.