تاثیر تعداد کلمات بر سئو وبلاگ

0 Comments

تاثیر تعداد کلمات بر سئو وبلاگ

یه سوال عادی واسه نوشتن مطلب جدید در سایت یا بلاگ طول نوشته یا همون تعداد کلمات مناسب واسه سئو وبلاگه. ارائه مطالب به شکل اخبار کوتاه مناسب تره؟ یا افزایش تعداد کلمات نوشته بر سئو وبلاگ تاثیر بیشتری داره؟

این سوال از دید وبمستران پاسخای متفاوتی رو بهمراه داره و نوشته طولانی و کوتاه هرکدوم طرفداران خود رو واسه بهتر شدن سئو وبلاگ دارن، با این وجود به کار گیری هرکدوم در مکان مناسب میتونه به درد بخور باشه.

اگه نوشته جدید شما کوتاه باشه یا به شکل دقیقتر کمتر از ۲۵۰ کلمه باشه، ممکنه از طرف موتورهای جستجو به عنوان یه مطلب سبک یا کم ارزش (thin) شناخته شه که بر سئو وبلاگ شما تاثیر مثبتی نداره. این جوری مطالب بعد از بروزرسانی الگوریتم پاندا گوگل واسه سئو وبلاگ مناسب شناخته نمی شن چون واسه خوانندگان به درد بخور نیستن.

جایگاه نوشته طولانی در سئو

پس از بروزرسانی الگوریتم رتبه بندی پاندا گوگل، ارائه مطالب طولانی به یکی از عوامل ارزش دهی گوگل به سئو وبلاگ شما تبدیل شده و بیان کننده به درد بخور بودن نوشته واسه کاربرانه. به خاطر همین ارائه مطالب در قالبی با بیشتر از ۵۰۰ کلمه میتونه بر سئو وبلاگ و در آخر رتبه شما رو در یافته های جستجوی گوگل تاثیر زیادی داشته باشه.

خوانندگان بلاگ شما ممکنه حوصله کافی واسه خوندن تموم متن یه نوشته با بیشتر از ۷۰۰ کلمه رو نداشته باشن ولی جدا از بحث سئو وبلاگ، طولانی بودن مطلب به شما این امکان رو می ده که یه موضوع رو به شکل کامل بررسی کنین و این موجب افزایش حضور افراد در سایت شما و تبدیل اونا به یه کاربر راضی میشه، که در آخر باعث بهتر شدن وضعیت سئو وبلاگ شما می شه.

واسه افزایش رضایت کاربران و در نتیجه سئو وبلاگ می تونین بجای ارائه مطالب در چند نوشته کوتاه و پراکنده همه اونا رو تو یه صفحه طولانی بذارین و هر خبر جدیدی رو به انتهای اون اضافه کنین. بطور مثال واسه دانلود یه نرم افزار می تونین یه صفحه مشخص داشته باشین و هر نسخه جدید رو به همراه توضیحاتی از قابلیتای جدید اون به انتهای مطلب اضافه کنین. بازدیدکنندگان راضی تر هستن اگه بتونن همه مطالب لازم خود رو تو یه صفحه پیدا کنن و این به بهتر شدن سئو وبلاگ شما کمک می کنه.

اهمیت چگونگی ارائه مطالب در سئو وبلاگ

طولانی شدن نوشته میتونه موجب پریشونی و گیجی بازدید کننده و ترک سریع صفحه شه که این یه نکته منفی بر سئو وبلاگ شما میشه. به همین منظور مدیریت مناسب بر چگونگی ارائه مطالب داشته باشین، بصورتیکه تو یه نگاه کوتاه بخش مورد نظر کاربران پیدا شه.

نکاتی که باید واسه سئو وبلاگ خود با نوشته های طولانی در نظر داشته باشین:

به کار گیری تگای HTML : به کار گیری هدرا و عنوانا در نوشته میتونه کاربران رو سریعتر به بخش مورد نظرشون راهنمایی کنه و در سئو وبلاگ چیزی مهمتر از کارایی سایت و رضایت کاربران نیس.

به کار گیری تصاویر : بکار بردن تصاویر و نمودارهای مناسب علاوه بر بهتر شدن سئو وبلاگ و افزایش اعتبار نوشته، فهم مطالب رو واسه خواننده راحت تر می کنه.

لیست کردن موارد مهم : به کار گیری شماره گذاری و یا لیست میتونه اطلاعات رو به شکل خلاصه و سریع به خواننده منتقل کنه.

به کار گیری ویدیو : در الگوریتمای رتبه بندی جدید گوگل توجه خاصی به به کار گیری ویدیو در مطالب و تاثیر اون بر سئو وبلاگ شده، شمام می تونین بیشترین حد بهره رو از اون ببرین.

اهمیت بیشتر کیفیت نسبت به کمیت محتوا

واسه هرکدوم از دو روش گفته شده نکات مثبت و منفی هست ولی مهمترین عامل در سئو وبلاگ به درد بخور و کاربردی بودن نوشته. نوشته های کوتاه بسیار مناسب ان اگه در عین کوتاهی به درد بخور هم باشن و به شکل مرتب در وبلاگ قرار گیرند. هم اینکه نوشته طولانی بر بهتر شدن سئو وبلاگ تاثیر گذاره مگه اینکه به زیاده گویی کشیده شه یا ارائه مطالب در اون به درستی انجام نشه.