عمران

دانلود پایان نامه:کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی در تهیه طرح اصلی شبکه فاظلاب

عنوان : کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی در تهیه طرح اصلی شبکه فاظلاب

دانشگاه تربیت مدرس

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران (محیط زیست)

کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی در تهیه طرح اصلی شبکه فاظلاب

شهریور 80

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی گردد
(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود می باشد)
تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
طراحی شبکه فاضلاب به دو فاز انتخاب طرح و طراحی هیدرولیکی تقسیم می گردد که در فاز اول طرح شبکه فاضلاب تهیه می گردد و در فاز دوم با در نظر داشتن طرح تهیه شده در فاز اولف طراحی هیدرولیکی برای شبکه انجام می شود. موضوع این پژوهش در مورد فاز اول طراحی یعنی انتخاب طرح می باشد.
روشهای تهیه طرح را می توان به دو دسته کلی تجربی و علمی تقسیم بندی نمود که در روش تجربی طراح با بهره گیری از اطلاعات و تجربه مهندسی اقدام به تهیه طرح می نماید. اما در روشهای علمی تهیه طرح بر مبنای خاصی استوار می باشد. که در این پژوهش روش SPST و MST که برمبنای تئوری گراف می باشد و همچنین روش جستجوی جهت و روشهایی که بر مبنای کوشش و خطا هستند، مورد مطالعه قرار گرفته اند.
با در نظر داشتن اینکه موضوع این پژوهش کاربرد GIS در تهیه طرح اصلی شبکه فاضلاب می باشد. ایتدا کاربردهایی از GIS در زمینه روشهای تجربی نظیر، زیر حوزه بندی و غربال کردن اظهار شده و سپس با در نظر داشتن قابلیتهای GIS، روش SPST برای اجرا در محیط GIS انتخاب شده که برای این مقصود برنامه ای به زبان Avenue در نرم افزار AreView تهیه شده که می تواند با گرفتن اطلاعات لازم از کاربر، طرح اصلی شبکه را بر مبنای SPST تهیه کند.
در نهایت شهر Shandong چین بعنوان پایلوت انتخاب شده و طرح شبکه فاضلاب آن با این روش بدست آمده و با طرح بدست آمده توسط روش جستجوی جهت مورد مقایسه قرار گرفته، که نسبت به آن 73/1 % بهینه تر می باشد.
واژه های کلیدی: انتخاب طرح-شبکه فاضلاب- سیستم اطلاعات جغرافیایی
sdf269_015 sdf269_014 sdf269_013 sdf269_012 sdf269_011 sdf269_010 sdf269_009 sdf269_008
تعداد صفحه : 125
قیمت : 14700 تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می گردد.

پشتیبانی سایت :               serderehi@gmail.com